Ramoto
 

Par firmu

 

    SIA RAMOTO dibināta 1992. gada nogalē. Sākotnēji ar mērķi restaurēt senos spēkratus, to daļas un veikt jaunu daļu izgatavošanu. Gadu gaitā uzņēmums audzis, apgūtas vairākas jaunas tehnoloģijas, iegādāti unikāli darbgaldi un iegūta vērtīga pieredze svarīgākajos spēkratu daļu remonta procesos, kas vienlīdz labi noder gan senās, gan mūsdienu tehnikas remontā un restaurācijā.

     SIA RAMOTO ir viena no nedaudzām Latvijas firmām, kas līdzās modernām tehnoloģijām un instrumentiem cenšas apgūt arī senas, bieži vien aizmirstas tehnoloģijas, kas nepieciešamas seno spēkratu restaurācijā (karsto krāsošanu, līniju vilkšanu, lodēšanu ar cietlodēm, čuguna plaisu lāpīšanu, utt.).

     SIA Ramoto nav serviss, bet gan remontdarbnīca ar vairāk kā 20 specifiskiem darbgaldiem un iekārtām. Mūsu darbinieki ir amatnieki ar augstu kvalifikāciju metināšanā un metālapstrādē.

     Darbus uz automobiļiem neveicam. Darbus veicam tikai savās telpās ar saviem instrumentiem un darbgaldiem.

    2001. gada martā SIA RAMOTO veikusi Brīvības pieminekļa zvaigžņu bloka restaurācijas - aizmetināšanas darbus.

   2001.gadā, gatavojoties Rīgas 800 gadu jubilejai, Ogrē SIA "RAMOTO" darbnīcās tika veikta Brīvības pieminekļa Mātes tēla zvaigžņu bloka aizmetināšanas darbi. Ar angļu SIF ciet-lodes bronzu un amerikāņu speciālu degli HENROB 2000 tika aizlodētas zvaigžņu bloka šuves 7.5 metru garumā. 3 Zvaigznes Latvijas meistari J.Zobens un A. Naika kaluši Zviedrijā no kapara. Zvaigžņu bloka aizmetināšanas darbus veica meistars Juris Ramba Rīgas Kuģniecības muzeja metālmākslinieka Zigmunda Drenģera uzraudzībā. Šim atbildīgajam darbam patērētas vairāk kā 100 stundas. Toreiz tas tika veikts zināmā slepenībā, baidoties no iespējamām provokācijām no interfrontes. Publiskai apskatei šis materiāls pieejams pirmo reizi, sakarā ar SIA "RAMOTO" 20 gadu jubileju.
Video: Trīs Zvaigznes – 1. daļa.


Video: Trīs Zvaigznes – 2. daļa.

    

   SIA RAMOTO aktīvi piedalās tradicionālā starptautiskā seno motociklu salidojuma "Kurzemes Riņķis" organizēšanā. Salidojuma mājas lapa ir ramoto.lv/kurlandround

  

«Uz augšu